Penzion u pekárny

 • O penzionu
 • Ubytování
 • Ceník
 • Okolí a sport
 • Vinný sklípek
 • Kontakt
 • Fotogalerie
 • Okolí a sport

  Památky

  Penzion se nachází na místě, které památky doslova obklopují. V blízké obci Mikulov stojí za zhlédnutí místní zámek, který navíc ve svých prostorách hostí regionální muzeum. Mnoho dalších památek se nachází ve vyhlášeném Lednicko - Valtickém areálu, který je zařazen na seznamu UNESCO.

  V tomto prostředí je nejznámější a nejzajímavější místo pro návštěvu zámek Lednice. Ten je obklopen jak anglickým, tak francouzským typem parku, a proto nabízí skvělý zážitek mnohem širšímu spektru lidí.

  Pro motoristy či cyklisty je v dojezdu také obec Valtice, ve které se nachází barokní zámek. Ten si během své historie prošel několika přestavbami, a proto jsou na něm doposud vidět renesanční i hradní prvky.

  Mikulov Mikulovský zámek Lednice

  Příroda a sport

  Penzion se nachází v CHKO Pálava, což vypovídá o nádherné přírodě, která ho obklopuje. Za zmínku určitě stojí jeskynní komplex Na Turoldu u Mikulova.

  V okolí hotelu je vybudovaná vynikající síť cyklostezek, která všechny památky dokonale spojuje a umožňuje tak příjemné cestování.

  Pro letní období penzion vede vlastní venkovní bazén, ale je možné navštívit i Mušovskou přehradu, kde se mj. nachází i termální bazén.

  Díky umístění hotelu je možné navštívit dva sousední státy - Rakousko a Slovensko. Za hranicemi je na rakouské straně velmi blízko termální koupaliště.

  CHKO Pálava Kousek od penzionu si můžete zajezdit na koních. Slunný vrch Novomlýnské nádrže

  Areál penzionu

  Kromě příjemného sezení hotel nabízí i prostor pro sportovní vyžití. Kromě již zmíněného bazénu vlastní i hřiště pro kopanou, volejbal a nohejbal.

  Koupání je zajištěno v areálu. Můžete si zde zahrát fotbal, nohejbal nebo volejbal.

  Je možno využít sportovního zázemí tenisového klubu přímo v Dolních Dunajovicích. Nabízí k pronájmu dva tenisové kurty a volejbalové hřiště.

  Tenisový kurt v Dolních Dunajovicích

  Aquapark Moravia

  7 km od penzionu se nachází zábavní vodní centrum AQUAPARK MORAVIA. Areál nabízí celoroční relaxaci ve 4 vnitřních bazénech, 6 whirllpoolech, 3 venkovních bazénech.

  Grafika: Vojtěch Trocha, kódování a SEO: Tomáš Volf.